Vyberte stránku

Píšeme o výchově a rodičovství

Blog pro milující a moudré rodiče ze srdce a zkušeností tvůrců knihy SUPERDÍTĚ.

Jiný pohled na ADHD.  Proč jsou „dnešní“ děti tak trochu odlišné?

V dnešní době se běžně setkáváme s tím, že u dětí je diagnostikováno ADHD/porucha pozornosti s hyperaktivitou/ a ADD/porucha pozornosti/.

Společenské systémy na to nahlíží v mnoha případech jako na velký problém, a chovají se k dětem, jako by byly vážně nemocné. Leckdy i velmi malým dětem jsou podávány různé léky, především antidepresiva a tlumící prostředky. Co vlastně v dětech chceme utlumit?

 • To, že jsou odvážnější, než jsme byli my?
 • To, že jsou inteligentnější?
 • To, že mají svůj vlastní názor, a umí ho všem říct?
 • To, že nedokáží nehybně stát ve frontě, jako ovce?
 • To, že jsou duchovnější a mají větší empatii?

Jsou to děti indigové.

Nejsou nemocní, jsou jen odlišní. Proto potřebujeme i odlišný způsob rodičovství a vzdělání. Tyto děti se rodí na tento svět s velmi důležitým úkolem. Mají změnit všechny nevyhovující a nefunkční systémy. Jejich mozkové systémy jsou připravené na „bojovou akci“. Jsou schopny snést vysoký stupeň stresu a nasazení. Jestliže nejsou dostatečně zaměstnáni a jejich mozková aktivita není využita, hledají a vytváří si podněty sami.

Tyto děti, místo tlumících léků potřebují kreativní vedení a respekt k organizačním dovednostem. Indigové děti si svým srdcem a rozumem vytváří svoje vlastní pravidla.

Z hlediska toho, že přišly zachraňovat náš svět, tak rozhodně je moc nezajímá úklid jejich pokojíčku.

Naším úkolem je jim pomoci, aby nebyly zbytečně léčeny a neprocházely psychickými traumaty, které častokrát dnes prožívají.

Znaky chování indigových dětí

 • Vycítí intuitivně neupřímnost a lhaní
 • Nesnáší povýšené jednání
 • Nemají rády manipulaci
 • Často se uzavírají sami do sebe
 • Bez velkého přemýšlení řeknou, co si myslí
 • Těžko se potrestají
 • Uznávají autority, jedině pokud skutečnou autoritou jsou
 • Mají bojovnou povahu a nevzdávají se
 • Mají velmi vysokou citlivost, a to především na dvě oblasti: pravda a čestnost /mají uvnitř sebe takový „duchovní detektor“- na lež a intriky reagují velmi agresivně, a poté se stáhnou do své vnitřní izolace/.

Tyto děti mají nové a neobvyklé chování a vlastnosti, které nutí okolní svět, aby změnil k nim postoje a jednání. Rodiče i výchovní pracovníci s tím mívají velký problém.

Pokud je toto nové chování ignorováno, vytváří u dětí nerovnováhu a frustraci.

Podívejme se na ADHD jinýma očima:

A /Attention/        POZORNOST

D /Dialed into a/   NALADĚNÁ NA

H /Higner/              VYŠŠÍ

D /Dimension/       DIMENZI

Dobrá zpráva je, že již vznikají školky a školy, kde na tyto děti pohlížejí jinýma očima. Mnoho alternativních vzdělávacích institucí jak u nás, tak i v cizině mají speciálně vyškolené učitele a vychovatele, kteří podporují tyto děti v jejich přirozeném vývoji a nepotlačují osobnost člověka.

Našim úkolem je podporovat jejich schopnosti a duchovní nadání a zajistit, co možná nejkvalitnější růst a vývoj.

„Indigové děti jsou přirozené děti v nepřirozeném světě“.

Pro svoji vysokou citlivost mají tyto děti problémy i s imunitním systémem v těle. Reagují značně na jedy v jídle, vodě, vzduchu, čistících prostředcích, umělé osvětlení a léky.

Prožívají intenzivněji problémy v rodině a ve vztazích.

V mé poradně jsem se dnes a denně setkávala s takovými dětmi. Jsou inteligentní, milí, po získání vzájemné důvěry se s nimi perfektně pracuje, a tím i mnoho zdravotních problémů odchází s vyřeší se. Ač jsem založena hodně pragmaticky a prakticky, dnes vím, že těmto dětem pomáhají jiné způsoby uzdravení. Jsou to jak „kvalitní“ psychoterapeutické techniky, vizualizační techniky, muzikoterapie, barevné terapie, aromaterapie, zooterapie aj.

Tyto děti potřebují posilovat přiměřenou a zdravou míru sebevědomí, potřebují svobodně, ale logicky vytyčovat směr, potřebují úctu a toleranci, potřebují správnou míru seberealizace. Nezájem, rozmazlování a tolerance všeho naopak vede ke zmatečnému postoji dítěte.

Přesto mohu potvrdit, že většina těchto dětí jsou skvělé.   Leckdy mají myšlenku, kterou si od nich beru i do svého života.

„Pomáhejme dětem a mějme je rádi“!

1️⃣ Líbil se vám článek? Sdílejte ho dál.

2️⃣ Pojďte posdílet svůj názor/zkušenost:

5 1 hlas
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ještě nemáte knihu?

Kniha Šťastné a sebevědomé superdítě Pak dobrá zpráva. Je SKLADEM.

Mohlo by se vám také líbit…

NOVINKY

Získejte tipy & triky

Čas od času nás chytí slina a napíšeme nový článek o výchově nebo rodičovství. Chcete-li se tak obohatit o nové informace, znalosti, tipy a triky z celé oblasti jak výchovy a zjednodušit si období rodičovství, rádi vám je pošleme na email.

Jak aktivovat a rozvíjet dětský potenciál? Udělat pro děti to nejlepší?

Natočili jsme online video-trénink, ve kterém řešíme klíčová témata, které by každy rodič měl znát. Dnešní doba není lehká a tento trénink vám při vedení dětí může výrazně pomoci.

Více o video-tréninkuZakoupit video-trénink
Přidejte se také k našim fanouškům na Facebooku:
POZOR: Proces objednávky NENÍ dokončen, neopouštějte tuto stránku!
MALÁ PROSBA...
od autorů této průlomové knihy
Uděláte nám laskavost?
Ať inspirujeme i další rodiče a podpoříme více dětí.
Naší vizí je pomoci rodičům být těmi nejlepšími rodiči, které si jejich dítě může jenom přát. Aby měli krásné a dlouhodobé vztahy a pevné pouto. A na každém rodiči záleží. Proto Tě chceme požádat o laskavost, je to vážně drobnost. :-) Pochlub se na Facebooku, že tahle novinka v ČR existuje a dozví se o ní i další maminy a tátové:
Přemýšlíte? Oni se rozhodnout dokázali. A co Vy?